0
--Reklamlar--

Hangi Yiyecek Kaç Kalori   


Öncelikle ne yediğinizin farkında olun. Vücudunuza hangi tür gıdaları aldığınızı, hangi gıdanın kaç kalori olduğunu bilmelisiniz. Damak tadınıza uygun yemeklerin, gıdaların kalori hesabını yapın. Bu size öğünleriniz hazırlamanızda yardımcı olacak. Sizin için bir kısmını yazalım;


Haşlanmış yumurta (50 gr)            79 Kalori

Sucuk 4 dilim (24 gr)                    108 Kalori
Az yağlı sığır eti (100 gr)               225 Kalori
Az yağlı koyun eti (100 gr)            246 Kalori
Tavuk eti (100 gr)                         215 Kalori
Bal (3 tatlı kaşığı)                         45      Kalori
Çikolata (25 gr)                            125 Kalori
Dondurma 2 top (70 gr)                 120 Kalori
Üzüm pekmezi 2 tatlı kaşığı          28 Kalori
Badem (50 gr)                             299 Kalori
Ceviz (50 gr)                               325    Kalori
Elma suyu (50 ml)                        24 Kalori
Portakal suyu (50 ml)                   25 Kalori
Gazlı içecek (50 ml)                     20 Kalori
Kola (100 ml)                              30 Kalori
Beyaz ekmek (3 dilim)                  200 Kalori
Çavdar ekmeği (3 dilim)        180 Kalori
Kepek ekmeği (3 dilim)                150 Kalori
Makarna (1 porsiyon)                  307 Kalori
Çilek (50 gr)                               18 Kalori
Elma (50 gr)                               29  Kalori
Erik (50 gr)                                 37 Kalori
İncir (50 gr)                                40 Kalori
Ispanak (50 gr)                          13 Kalori
Karnabahar (50 gr)                     14 Kalori
Kereviz (50 gr)                            20 Kalori
Vücudunuzu ŞaşırtınAlışılagelmiş sürekli diyet, sürekli sebzeli; az proteinli, az yağlı beslenme vücudunuzda bir alışkanlığa sebep olur ve vücuttaki yağların yakılmasını güçleştirir. Bizim önerimiz vücudunuzu şaşırtmanız. Haftalık olarak bir beslenme  programı yapmalısınız. İş temponuza göre istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz belli başlı kurallar çerçevesinde tabi.


Gelelim Sağlıklı diyet programınızı oluşturmaya;

Haftayı üç bölüme ayırıyoruz.

1. Haftanın üç gününü sebze, meyve ağırlıklı beslenin. Öğünlerinizi 1500 kaloriyi geçmeyecek şekilde ayarlayın. Pazartesiden başlamak zorunda değilsiniz, dilediğiniz günden başlayın ama üç gün art arda olmalı. Bol lifli gıdaları tercih edin, çayınızı şekersiz için.

2. Sonraki iki ise sizin için ödül vücudunuz içinse şaşırtıcı olacak. Öğünlerinizin kalorisini yükseltebilirsiniz ama kontrolü elden bırakmayın 1800 kaloriyi geçmemelisiniz. Proteinli gıdalar tercih edin aynı şekilde lifli gıdaların tüketimini aksatmayın. Kendinizi ödüllendirin sevdiğiniz tatlıdan ideal miktarda yiyebilirsiniz veya dondurma keyfi yapabilirsiniz. Karın şişkinliğini önlemek için yeşil çay için. Şişkinlik olmadan daha mutlu hissedeceksiniz. Haftanın iki günü motive olacaksınız bir umutsuzluğa kapılmanızın gereği kalmayacak. Böylece sağlıklı diyet programını hayatınızın tüm evresine yayabilirsiniz. Tüm hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz.

3. Haftanın geri kalan iki günüde ilk üç gün gibi uygulamaya devam edin, 1500 kalori sınırını göz ardı etmeyin. Sağlıklı, doğal, organik ve kaliteli beslenmeye özen gösterin. 1500 kalorinin altında kaldığınız öğünlerde bunu kuru yemişlerle doldurmaya özen gösterin. Kuru yemişlerdeki yağlar oldukça  faydalı tür yağlardır, vücudunuzdaki dengeyi sağlamakta faydalı olacaktır. Egzersiz Yapın


Tüm sağlıklı diyet programlarının olmazsa olmazı egzersizdir. Spor yapmadan asla sağlıklı bir vücuda kavuşamazsınız. Günümüz yoğun çalışma temposunda sizden çok yoğun bir spor programı beklemiyoruz elbette. Günde en az yarım saat yürüyün. Hiç de zor bir şey değil bu, tek yapmanız gereken asansör ve yürüyen merdivenle vedalaşmak. İmkan bulduğunuz takdirde egzersizini yüzme ile taçlandırabilirsiniz. Haftada bir defa bir saat yüzmek vücudunuza çok şey katacaktır. Bu diyet programın meyvesini üç hafta sonunda görmeye başlayacaksınız. İki beden inceldiğinize şaşıracaksınız.


Yorum Gönder

 
Top